Triedy pre intelektovo nadané deti 1. C trieda 2.C trieda 3.C trieda 4.B trieda 6.B trieda

TIND

4.B trieda

V 4.B triede

Sme žiaci 4.B. Našou triednou učiteľkou je už štvrtý rok Drahomíra Kubišová. V triede je nás pätnásť, z toho jedenásť chlapcov a štyri dievčatá. Tento školský rok sa nám vrátil náš spolužiak Miško Horský, ktorý dva roky navštevoval školu v Bruseli. Aby ste nás lepšie poznali,

skúsime sa Vám predstaviť:

Volám sa Miško Horský a druhú a tretiu triedu som navštevoval v Bruseli. Doteraz si pamätám, že som išiel do triedy, ktorú som nikdy predtým nevidel, ani žiakov som tam nepoznal. No každý deň som si našiel nového kamaráta, čo bolo z tej lepšej stránky. No mal som aj nepriateľky – Margitu a Ivonu – postrach triedy. Cez prázdniny sme boli našim autom na mesačnom výlete. Navštívili sme rôzne krajiny: Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Monaco, Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Slovensko.

V škole som hrával futbal, no potom ma babina a mamina prihlásili na plávanie, nasledovalo džudo, klavír a zas futbal. Hrával som za Royal Racing Club Etterbech. Tak to išlo celý rok. Posledné dni boli hrozné, bol som veľmi smutný, lebo mi zomrela mama. Bol som smutný aj z toho, že som musel odísť od mojich kamarátov, lebo sme sa vrátili na Slovensko. Teraz hrám futbal v Lokomotíve Trnava.

Volám sa Martin Drgoň a už od piatich rokov chodím na hokejové tréningy. Veľmi sa mi to páči. Hrám za HK Trnava a už dva roky chodím na zápasy. Boli sme už aj na turnaji, ale porazili sme len osem mužstiev. Porazila nás Praha. Celý turnaj vyhrali terajší šiestaci. Tento rok bude turnaj tiež a dúfam, že vyhráme. Máme dobrých trénerov. Budem tam chodiť dlho, lebo sa mi tam veľmi páči.

Volám sa Martin Molnár a strašne rád sa bijem so svojou sestrou. Ale pritom sa venujem všelijakým športom. Cez víkendy chodievam bicyklovať. Chodím aj do ZUŠ hrávať na gitaru. Už mám za sebou veľa koncertov a vystúpení. Takže cez týždeň sa nenudím. Okrem gitary chodím aj na spoločenské tance. Tancujem s mojou dobrou kamarátkou Zuzkou Varovou, ktorá tiež chodí do ZUŠ.

Volám sa Jakub Obuch a strašne rád sa bijem s bratom Samom a Paľom. Popritom rád hrám šach. Von moc nechodím, lebo je tam nuda. Zo šachu mám už dve medaile ale nemyslím si, že hrám najlepšie. To by bolo o mne všetko.

Volám sa Matúš Bučko a chodím do 4.B triedy. V škole mám rád slovenčinu, informatiku, prírodovedu, vlastivedu, obohatenie a anglický jazyk. Rád čítam, nad knihami presedím aj hodiny. Aj počítač je super ale máme pomalý internet. Televízia je tiež celkom dobrá. Ale dosť už o mne.

Volám sa Dominik Vagala, skáčem na bicykli, rád hrám futbal a štyrikrát do týždňa chodím na tenis. Mám tam veľa kamarátov a dobrú trénerku. Chodil som aj na iné športy (gymnastika, plávanie, hokej).  Asi za rok budem chodiť na futbal. Keď hrá Spartak, tak sa chodievam pozerať na zápasy.

V

Volám sa Karin Velická a na softbal som začala chodiť asi od apríla. Za mesiac sme začali hrať zápasy. Väčšinou hrávame s Pezinkom a Bratislavou. Na dvadsiate narodeniny softbalu sme hrali s rodičmi. Na začiatku sme prehrávali, ale nakoniec sme vyrovnali na 7:7. 23. septembra máme finále. Hráme s Bratislavou. Už je to len na nás, ako budeme hrať. Radi by sme vyhrali zlatú medailu, ale ani strieborná nie je zlá. Do finále sme sa dostali len preto, lebo máme dobré baby a hlavne dobrú trénerku Katku. Okrem softbalu sa venujem aj klavíru. Mám ho aj doma. Chodím aj na teóriu ale moc ma nebaví. Budeme chodiť na rôzne súťaže a hrať na koncertoch. Trošku sa toho aj bojím. Vlani som chodila aj na krasokorčuľovanie, možno budem chodiť aj tento rok.

Volám sa Michaela Bittnerová. Medzi moje záľuby patrí HIP-HOP, korčuľovanie, čítanie vtipov. Tanec ma baví asi najviac. V HIP-HOPE je veľa štýlov. Napr. danc holl, hous danc, kromp, lokin. Najviac ma baví new stik, lebo sa najviac používa, je najľahší,  sú tam rôzne kroky. Zo športov mám rada aj korčuľovanie, plávanie a beh.