Priatelia prírody a histórie

Výlet do Smoleníc

Sobota ako stvorená na pešiu turistiku. Výber padol na neďaleké Smolenice.

Zaujíma Vás, ako sme sa mali?

Prezradím, že výborne.

A kto sa chce dozvedieť viac –  „nakukne“ do FOTOGALÉRIE...

Z denníka priateľov prírody a histórie

Pondelok  - prvý deň ( Terezka P. a Janko P.)

Ráno cestujeme autobusom do Trenčianskeho Jastrabia. Cieľ našej cesty je kaštieľ v Patrovci. Patrí do Matúšovho kráľovstva.V autobuse sa zoznamujeme  s ostatnými deťmi.
Po príchode sme sa ubytovali. Milé tety kuchárky nás čakali s teplým obedom.  Teraz je čas na chvíľu odpočinku.Potom sa chystáme sa na prechádzku  k Svinickej priehrade. Všade v lese som videla tabuľky. Boli na nich informácie o zvieratách, ktoré tu žijú. Priehrada bola veľká a  báli sme sa, že nás zastihne búrka, lebo  obloha bola zatiahnutá. Ale vrátili sme sa v pravý čas. Niektorí jajkali od únavy. Po dobrej večeri sme sa zabávali v spoločenskej miestnosti.

Utorok  - druhý deň ( Branko N. a Adamko Š.)

Dnešný deň bol SUPER!Po raňajkách sme športovali -  stolný tenis. Niektorí sa korčuľovali alebo  hrali vonku badminton. Je tu nádherné okolie.  Po obede sa chystáme pešo do Trenčianskeho Jastrabia. Odtiaľ k prameňu Mitice. Nevedel som, že minerálna voda  Mitická pochádza z tohto kraja. Slniečko svietilo a my  sme vliekli. Tešil som sa, ako sa navečeriam a zaspím...Ale nestalo sa tak. Čítali sme si poštu, hrali karty a  nikomu sa nechcelo do postele. Tak pani učitaľky vymysleli zopár súťaží. Nakoniec sme sa osprchovali a rýchlo zaspali.

Streda - tretí deň (Romanka P. a Nikolka B.)

Posledný deň nám  ubehol najrýchlejšie. Pôvodne sme dnes chceli navštíviť žrebčín v Motešiciach. Ale počasie nám neprialo. Lialo a lialo. Pani učiteľka nám rozdala výkresy a kto chcel, kreslil. Kto nechcel, hral spoločenské hry.Tí najšikovnejší vyzdobili steny farebnými reťazami aj balónmi. Decká budú mať ešte karneval.Naša turistická skupinka sa začala pripravovať na odchod.Škoda, že sme nemohli zostať do soboty. Oni sú tu však v jarnom tábore. My sme boli spoznávať prírodu Považského Inovca a život v kaštieli.A bolo tu krásne. Cesta domov nám vo vlaku plynula pokojne. Počúvali sme hudbu.

Milí spolužiaci, jarné prázdniny môžete tráviť hocijako. My sme spoznali nových kamarátov, pekné prostredie a hlavne sme aktívne oddychovali.