Dopravné ihrisko

Ako nás prekvapilo dopravné ihrisko

Dopravné ihrisko, to sú  cesty pre deti. Kruhový objazd, značky, semafor. Do Galanty sme išli autobusom s 2.B.Čakal nás ujo policajt, ktorý bol veľmi dobrý. Najskôr sme si ihrisko prešli ako chodci. To sa mi veľmi nepáčilo. No keď nám vytiahli z garáže bicykle a kolobežky, bolo to zábavné. Kto urobil chybu, musel zastaviť a ukázať vodičský preukaz (iba akože).Určite prídem rada aj nabudúce.

Terezka Zaťková, 1.C

Dopravné ihrisko ma prekvapilo. Čakalo nás príjemné prostredie, milá teta a ujo. Nachvíľu sme sa stali jedinými účastníkmi premávky. Učiť sa o dopravných značkách v škole, to je niečo iné, ako jazdiť podľa nich. Takéto vyučovanie sa nám páči a radi sa do Galanty vrátime.
Škoda, že dopravné ihrisko nemáme aj v Trnave.

Lucka Molnárová, 2.B

Páči sa mi, keď sa pri učení hráme.O dopravných značkách nám v triede premietli film.Vonku sme potom  spoznávali premávku ako cyklisti. Kto sa nevedel bicyklovať, dostal kolobežku alebo trojkolku.Určite si zapamätáme, ako sa máme správať na ceste.
Keby to bolo možné, chodila by som sem každý deň. Napríklad, aspoň  ešte stokrát...

Timka Ručková, 1.C

Na bicykli veziem sa,

točia sa mi kolesá.

Hľadám chodník pre cyklistov,

cestu nechám motoristom.

A skôr, ako odbočím,

rukou si  smer naznačím.

Fotografie sú vo fotoalbume.

BESEDA S DOPRAVÁKMI

Dnes si nektorí vodiči policajtov ani nevšímajú. Preto je na cestách veľa nehôd. No vodiči si nevšímajú ani značky a často nedodržujú pravidlá cestnej premávky. Na policajnej besede nás učili, ako sa majú vodiči správať, ale aj my, keď sme chodci  či bicyklisti.

Dňa 19. marca sme cez druhú vyučovaciu hodinu išli do školskej jedálne na besedu s dopravnými policajtmi. Pán policajt a pani policajtka nám dávali otázky a zisťovali, či poznáme dopravné značky a pravidlá. Potom nám rozprávali o dopravných nehodách, aké sa napríklad aj nám môžu stať. Potom sme im kládli otázky my. Ten, kto sa opýtal rozumnú otázku, dostal nálepku. Bol to dobrý nápad s tou besedou, lebo sme sa veľa naučili, ako sa na cestách správať.   Samko Ďurinský, 3.C

Ľudia chodia po cestách veľmi nebezpečne. Vodiči  jazdia veľmi rýchlo a chodci si nedávajú pozor. Na to, aby bol na cestách poriadok, potrebujeme dopravnú políciu. Keby jej nebolo , bolo by to na cestách ešte horšie ako teraz.

Na besede v škole nám vysvetľovali, ako máme chodiť správne cez cestu. Ak sme v aute, máme mať sedačku a bezpečnostný pás.  Dávali sme im aj svoje otázky a za to sme na tričko dostali smajlíka. Bolo to super. Dúfam, že sa všetci trochu poučili o tom, ako sa má správať chodec či cyklista na ceste. Ja som sa poučila určite.

Katka Labancová , 3.C