Divadelné predstavenie Gašparko

Divadelné predstavenie - GAŠPARKO

V utorok, 8. apríla sme si urobili malý výlet do Rusoviec pri Bratislave. Je tam divadlo, v ktorom vystupujú umelci zo SĽUKu, teda Slovenského ľudového umeleckého kolektívu.

Boli sme tam na predstavení GAŠPARKO.  Zo začiatku, keď sme videli ako na javisku tancujú v krojoch, to pre nás nebolo zábavné. Potom to však dostalo ten správny náboj. Na rad prišli bábky, gašparko a čert, ktoré sa premenili na ľudí. Celá sála pukala smiechom pri scénke, keď sa obaja bili. A keď tanečníci robili súboj spomalene, bolo to perfektné. Používali slová ako my medzi sebou. Napríklad: „ Fuj, ty kokso, ale som sa ťa zľakol ! “ to bolo, ako keď sa rozprávame my medzi sebou. Nasmiali sme sa až, až. Herci hrali výborne, najmä Gašparko, ktorý sa s nami z  javiska rozprával a naučil nás aj pesničku. Bolo tam vzrušenie, naháňačky, cirkusové vystúpenia. Páčilo sa nám vystúpenie blchy na trampolíne. Väčšina pesničiek bola ľudových, len čert tam dal trochu rocku. Aj ľudové tance predviedli tanečníci tak, že nás to bavilo.

Herci mali po predstavení autogramiádu. Dostali sme podpisy od Gašparka aj čerta Miša. Pri odchode nám všetkým dali spoločenskú  hru Gašparko. Keď sa s ňou hráš, dozvieš sa veci o SĽUKu.

Cestou naspäť v autobuse sme o divadle hovorili a všetci sme boli spokojní. Radi by sme si to zopakovali.

S. Ďurinský, P. Ondrejech, 3.C