Triedy pre intelektovo nadané deti 1. C trieda 2.C trieda 3.C trieda 4.B trieda 6.B trieda

TIND

Triedy pre intelektovo nadané deti

PROJEKT ERIN žiaci s IQ

V školskom roku 2002 – 2003 sa naša škola zapojila do projektu ERIN. Zahŕňa školy, v ktorých sú triedy s intelektovo nadanými deťmi. Základom bol projekt alternatívnej starostlivosti o nadané deti doktorky psychológie Jolany Laznibatovej, ktorá prácu s takýmito deťmi začala v bratislavskej škole na Teplickej ulici . Dnes pod jej záštitou pracuje 27 škôl na Slovensku.

Dnes máme u nás už 5 tried s takýmto alternatívnym vyučovaním.

1.C - tr. učiteľka Mgr. Ivana Klinovská so 14 žiakmi

2.C - tr. učiteľka Mgr. Anna Kövérová s 18 žiakmi

3.C – tr. učiteľka Mgr. Zuzana Šamajová so 16 žiakmi

4.B- tr. učiteľka PaedDr. Drahomíra Kubišová s 15žiakmi

6. B – tr. učiteľka Ing. Jana Hornáková so 14 žiakmi

Žiaci sa od 1. ročníka učia anglický jazyk a informatiku, v piatom ročníku pribudne iný jazyk. Okrem toho je na prvom stupni zavedený špecifický predmet Obohatenie, určený na rozvíjanie záujmu detí o poznávanie rôznych oblastí okolitého sveta. Učitelia prostredníctvom problémových a kreatívnych úloh rozvíjajú tvorivé a kritické myslenie žiakov. Okrem toho v rámci samostatnej práce, deti každoročne vypracúvajú ročníkovú prácu o oblasti, ktorú si vyberú podľa vlastného záujmu. Prácu prezentujú pred triedou a rodičmi. U detí sa rozvíja samostatnosť, tolerancia, spolupráca s kolektívom. Vzťah učiteľa a žiaka je založený na partnerskom dialógu.

Školské kolo

prezentácií ročníkových prác bude 19. 6. 2008 od 8,00 hod v školskej jedálni a Centre učebných pomôcok.

Všetci ste vítaní.

CENTRUM  UČEBNÝCH  POMÔCOK