Farebný týždeň tolerancie

,,KAŽDÝ  INÝ – VŠETCI ROVNÍ“

Pod týmto heslom sa uskutočnil na 1.stupni ZŠ Vančurova v Trnave

F a r e  b n ý týždeň tolerancie

Význam tolerancie zohráva v živote človeka dôležitú úlohu. Denne sa v škole stretávame s rôznymi žiakmi. No i napriek rozdielnostiam by mali mať všetci rovnaké práva a povinnosti.

MODRÝ PONDELOK, HNEDÝ UTOROK, ČERVENÁ STREDA, ZELENÝ ŠTVRTOK A ČIERNY PIATOK umožnili deťom hravou a nenásilnou formou zaplaviť školu farebnosťou, súdržnosťou a toleranciou. Samozrejme i smiechom, radosťou a dobrou náladou. Veď akciu podporili výberom vhodného oblečenia aj učitelia školy. Žiaci v úlohe porotcov prideľovali triedam body za správny farebný outfit. (Malé parádnice prispôsobili svojmu imidžu i ozdoby do vlasov.) Slávnostným vyhodnotením a malým darčekom ukončili prvostupniari túto skutočne vydarenú akciu.

Mgr. Zuzana Hubinová

Ja som prvák a ty tretiak, len si ruky podajme.

Ty rád kreslíš, ja zas spievam, tak sa spolu zahrajme.

Jeden malý, druhý veľký, to nám teda nevadí,

dobré je mať kamaráta, čo ťa nikdy nezradí.    (žiaci 1.C triedy)

Pozri fotogalériu.